Pracownik służby ochrony zademonstrował modelową postawę, nie pozwalając pijanemu kierowcy na opuszczenie terenu zakładu produkcyjnego w Sosnowcu. Mężczyzna, który usiłował wsiąść za kierownicę dostawczego Renault, miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Decyzja o zatrzymaniu i wezwaniu Policji była natychmiastowa, co uchroniło innych uczestników ruchu przed potencjalnym zagrożeniem.

Zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy dotarło do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Mimo usilnych próśb kierowcy o umożliwienie opuszczenia miejsca, świadek nie ugiął się pod presją. Na miejscu, funkcjonariusze drogówki stwierdzili stan nietrzeźwości u 41-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

W wyniku przeprowadzonego badania, potwierdzono zawartość alkoholu na poziomie prawie 1 promilu w organizmie kierowcy. Mężczyzna został pozbawiony praw jazdy i obecnie stoi w obliczu kary do 2 lat więzienia. Ten przykład pokazuje, jak ważne jest społeczne nieakceptowanie i reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa. Zdarzenie to idealnie odzwierciedla przesłanie kampanii społecznej „”Nie reagujesz – akceptujesz””.

Źródło: https://sosnowiec.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024