Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda początkowa droga do zostania policjantem? W sieci roi się od informacji na ten temat, ale czy są one wiarygodne? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zapraszamy do obejrzenia naszego nowego filmu, przygotowanego wspólnie ze Szkolą Policji w Słupsku, który trwa 15 minut.

Przygoda z Policją rozpoczyna się od momentu złożenia ślubowania i otrzymania legitymacji. Następnie, nowo przyjęci funkcjonariusze kierowani są na podstawowe szkolenie zawodowe. To pierwszy krok, który umożliwi im w przyszłości służbę w różnych działach Policji. Ale zanim to nastąpi, czeka ich intensywny okres nauki, podczas którego zdobędą kluczową wiedzę i umiejętności.

Na początku szkolenia w Szkole Policji, podczas tzw. okresu unitarnego, słuchacze poznają regulaminy musztry i codzienne funkcjonowanie w hierarchicznie zorganizowanej jednostce. Dla wielu jest to pierwsze doświadczenie z mundurem i bronią.

Chcąc przybliżyć przyszłym kandydatom na policjantów realia kursu, Biuro Komunikacji Społecznej KGP zainicjowało produkcję krótkiego filmu. Do współpracy zaproszono Szkołę Policji w Słupsku. W filmie wystąpili wykładowcy oraz kursanci – nowo przyjęci policjanci. Projekt przebiegał sprawnie, a nagrania zrealizowano w ciągu kilku dni, zarówno w dzień, jak i w nocy, z ziemi oraz z powietrza, z użyciem drona. Użyty sprzęt pochodził ze środków unijnych, a prace nie zakłócały normalnego funkcjonowania szkoły. Kluczowym elementem filmu, oprócz fabuły z elementami humoru, jest również dobrana muzyka.

Dodatkowo, w ramach współpracy ze Szkołą Policji w Słupsku, powstały tzw. shortsy – krótkie filmiki o długości 30-60 sekund, które będą dostępne na oficjalnych profilach mediów społecznościowych polskiej Policji. Mamy nadzieję, że nasze produkcje spotkają się z pozytywnym odzewem zarówno wśród przyszłych policjantów, jak i tych, którzy szkolenie mają już za sobą.

Zainteresowani dołączeniem do Policji mogą również zapoznać się z informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji.

Źródło: https://sosnowiec.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024