W związku z próbą uniknięcia konsekwencji za spowodowanie wypadku drogowego, 60-letni mieszkaniec Sosnowca stanął przed obliczem prawa. Mężczyzna, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień, spowodował kolizję. Zamiast przyjąć odpowiedzialność, zdecydował się na nielegalne rozwiązanie.

Zdarzenie miało miejsce w czwartkowy wieczór na ulicy Grotta Roweckiego. Policjanci, wezwani na miejsce wypadku, szybko ustalili, że kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W obliczu tych faktów, kierowca postanowił zastosować metody przekupstwa, aby uniknąć odpowiedzialności. Wyciągnął 400 złotych i zaoferował je policjantom, licząc na załatwienie sprawy na miejscu. Jednak jego działania zostały szybko udaremnione, a próba korupcji tylko pogorszyła jego sytuację. Teraz mieszkaniec Sosnowca może zmierzyć się z karą do 10 lat pozbawienia wolności za swoje postępowanie.

Źródło: https://sosnowiec.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024