W ramach inicjatywy „”Pewność Za Kierownicą””, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego w Sosnowcu przystąpili do szczegółowej kontroli trzeźwości kierujących. Celem tych działań jest eliminacja z dróg tych, którzy ryzykują życie swoje i innych, decydując się na jazdę po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze podkreślają, że w przypadku wątpliwości co do swojego stanu, kierowcy mogą skorzystać z możliwości badania alkomatem w najbliższej jednostce policji.

Operacja „”Pewność Za Kierownicą”” jest częścią szerszych działań prowadzonych na terenie całego kraju. Jej głównym zadaniem jest wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, co ma przyczynić się do zmniejszenia liczby tragicznych w skutkach wypadków. W ramach akcji, funkcjonariusze przeprowadzili badania stanu trzeźwości u ponad 800 kierowców. W działaniach uczestniczyło 11 policjantów z lokalnego wydziału ruchu drogowego.

Podczas kontroli, policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy podjęli ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich, 48-latek, miał w organizmie 0,4 promila alkoholu i za swoje działanie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Drugi, 49-letni mieszkaniec Sosnowca, miał blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Obu mężczyznom odebrano prawa jazdy.

Warto przypomnieć, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest poważnym przestępstwem. Zgodnie z art. 178a § 1 kodeksu karnego, grozi za to utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Policjanci apelują do kierowców, aby w przypadku wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, skorzystali z możliwości badania w najbliższej jednostce Policji.

Źródło: https://sosnowiec.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024